Zaloguj się i zobacz zamówienia, listy zakupowe oraz wiele więcej!
Zaloguj sięNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj sięFoliopis to rodzaj artykułu piśmienniczego, który swoją budową przypomina standardowy cienkopis, ale różni się od niego swoimi unikalnymi właściwościami. Pozwala na szybkie, ale też trwałe oznaczanie różnego typu przedmiotów, a do tego występuje w różnych wariantach, nie tylko kolorystycznych. Z uwagi na swoje liczne zalety, foliopisy znajdują szerokie zastosowanie w różnych miejscach pracy, ale także w domu. Poznaj najważniejsze atuty foliopisów i dowiedz się do czego Ci się przydadzą.
Otóż jest to pisak zaprojektowany do tworzenia różnego typu oznaczeń na śliskich powierzchniach. Można nim pisać i rysować po szkle, folii, ceramice czy metalu, także w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest on dostępny zarówno w wersji permanentnej, jak i wymazywalnej, z różnymi grubościami linii i szeroką gamą kolorów do wyboru. Najbardziej popularne kolory foliopisów, poza klasykami - czarny i niebieski, to zielony, czerwony i biały.
Z uwagi na to, że foliopisy przeznaczone do pisania po śliskich powierzchniach takich, jak foliowe okładki, opakowania, arkusze ofertowe, przekładki w plastikowych segregatorach, porcelana, klisze fotograficzne, folie do rzutników, płytach CD i wiele innych. Znajdują więc zastosowanie w wielu miejscach pracy. Stanowią nieocenione narzędzie do podpisywania oprawionych dokumentów, koszulek lub pojemników wykonanych z tworzywa sztucznego itp.
Unikalne cechy długopisów foliowych sprawiają, że są one nieocenionym narzędziem do tworzenia trwałych i wymazywalnych oznaczeń na różnych powierzchniach. Tusz użyty w tych markerach jest szybkoschnący, co eliminuje problem rozmazywania się i nieestetycznych smug. Do tego jest on wysoce wodoodporny, umożliwiając pisanie lub rysowanie znaków, które nie będą łatwo znikać pod wpływem wilgoci. Właściwości chemiczne tuszu zawartego w foliopisach sprawia, że napisy tworzone za ich pomocą są również odporne na blaknięcie. Pozostaną więc one na długo czytelne i trwałe.
Produkt ten charakteryzuje się wieloma zaletami, a do największych należy wszechstronność i wygoda. Są one niezwykle łatwe do przenoszenia i przechowywania, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego kreatywnego projektu. Ultracienka końcówka zapewnia precyzyjną ostrość linii i dokładność podczas pisania. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne na rynku foliopisy mają różne grubości końcówek by móc wybrać wariant odpowiadający różnym potrzebom. Z kolei ergonomiczna konstrukcja foliopisów sprawia, że są one wygodne w użyciu, umożliwiając płynne i bezwysiłkowe pisanie.
Pisaki foliowe są dostępne zarówno w wersji permanentnej, jak i wymazywalnej, z różnymi grubościami linii i kolorami do wyboru, o czym było już wspomniane. Permanentny marker foliowy umożliwia tworzenie trwałych oznaczeń, które nie blakną ani nie ścierają się z upływem czasu. Z kolei markery wymazywalne można łatwo usunąć za pomocą specjalnej gumki czy też wilgotnej szmatki.
Niektóre z nich, jak na przykład foliopis Rystor posiadają nie tylko niezwykle cienką końcówkę, ale specjalny system Cap-Off. Jego ścięta i metalowa końcówka 2,5 mm pozwala kreślić idealne linie o różnej grubości - od 1 do 2.5mm, a dzięki systemowi Cap-Off, zawarty w nim tusz nie zasycha nawet do 14 dni bez zamknięcia. Poza tym jest pisakiem permanentnym i będzie doskonały do do tworzenia trwałych oznaczeń na niemal wszystkich gładkich powierzchniach. Z kolei foliopis Staedtler Lumocolor, non-permanent posiada okrągłą końcówkę umożliwiająca kreślenie cienkich linii o grubości 0.4 mm, a co ważne jest on zmywalny i daje możliwość ponownego napełniania - rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Pozwala pisać nie tylko na szkle, płytach CD/DVD, ceramice, plastiku, ale też po foliach do rzutnika, a nawet po skórze.
Natomiast foliopis Faber-Castell z okrągłą końcówką jest zmywalny i przeznaczone do pisania na folii, papierze fotograficzny, szkle, płytach CD, metalu czy też plastiku. Jego dodatkowym atutem jest specjalna gumka na końcu korpusu, z pomocą której możesz wymazać niechciany napis i szybko skorygować pomyłkę.
Zaś foliopis Kamet K-100 posiada szybkoschnący tusz o wysokim stopniu nieprzezroczystości, odporny na wodę i blaknięcie, który sprawdzi się nie tylko do opisywania płyt CD i DVD, ale jest idealny do pisania na papierze fotograficznym czy szkle.
Ciekawą propozycją jest dwustronny foliopis Toma TO-321, który dzięki dwóm rodzajom końcówek jest niezwykle wszechstronny - idealny do różnych oznaczeń, a wszystko w jednym pisaku. Jedna końcówka jest fibrowa i stożkowa (o szerokości pisani 1.0 mm), druga zaś jest metalowa i igłowa (o szerokości pisania 0.5 mm). Zapewniają precyzyjne i spójne rezultaty skrojone na miarę Twoich aktualnych potrzeb.
Podsumowując, należy podkreślić wszechstronność długopisów foliowych oraz ich duży wybór pod względem grubości linii czy kolorów. Bez wątpienia są ważnym narzędzie do tworzenia różnego rodzaju oznaczeń na śliskich i gładkich powierzchniach. Ze względu na unikalne cechy zastosowania foliopisów jest szerokie - sprawdzą się w miejscach pracy i w domu. A to, co odróżnia je od siebie - kolor, grubość linii, właściwości trwałe lub wymazywalne, pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb i specyfiki pracy. Długopisy foliowe pomogą porządkować dokumenty, płyty CD, a także ułatwią prowadzenie prezentacji, dzięki możliwości pisania po folii do rzutników.